Söka bostad.... Lista över privata hyresvärdar

Ek, Urban
Telefon: 0140-221 28 eller 070-477 25 97
E-post: 95saab@telia.com  

 

 

 

 

 

ekfast ab
Telefon: 070-516 46 06
E-post: info@ekfast.se 

 

 

 

 

 

Fogden i Eksjö AB
Lennart Hessel 
E-post: lennart@hessels.se

 

 

 

 

 

Girsågen Förvaltnings KB
Lavettgatan 6, 575 34 Eksjö
Tim Petersson
Telefon: 073-981 45 01
E-post: tim.petersson@aol.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Gullarp Fastigheter AB
E-post: gullarpfastigheter@gmail.com

 

För närvarande finns inga lediga lägenheter.

 

 

 

Gustafsson, Johan och Wijk, Anna
Kontakt via 
e-post: johan.eksjo@gmail.com

 

 

 

 

 

Heidenfors Fastigheter
David Heidenfors
Södra Storgatan 8
575 31 Eksjö
Telefon: 0707-70 60 10
E-post: david@heidenfors.net

 

 

 

 

 

Hensa Fastigheter
Telefon: 070-447 48 72
E-post: henriksson_gemby@telia.com

 

 

 

 

 

Hjertqvist, Carina
Telefon: 070-310 70 92
E-post: lennart.hjertqvist@hotmail.com
Webbplats: www.hjertqvistfastigheter.se

 

För närvarande finns inga lediga lägenheter.

 

 

 

Hjertqvist, Christoffer
Telefon: 073-036 78 65
E-post: C_hjertqvist@hotmail.com

 

För närvarande finns inga lediga lägenheter.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JBT Fastigheter AB
Jessica Källgren Gustafsson 
E-post: jessica@kallgrenosoner.se

 

 

 

 

 

Johansson, Bernt
Telefon: 036-84043, 0706-68 40 43
E-post: bernt@ostfast.se

 

 

 

 

 

Johansson, Tomas
Telefon: 070-563 39 79, 0381-125 06
E-post: lokobil54@gmail.com

 

 

 

 

 

Johnsson, Patrik
Telefon: 076-946 07 76
E-post: patrikgullarp@hotmail.se

 

 

 

 

 

Korneliussens Bygg AB
Telefon: 070-332 83 91
frank@korneliussensbygg.se

 

Från mitten av augusti finns en ledig lägenhet på Västra Ågatan 14A på 105 kvm. Hyran är på 7 600 kr/månad. Hushållsel tillkommer.

 

 

 

Landbergs Skog & Fastigheter AB
Christian Landberg
Telefon. 070-68 162 62
E-post: christian.landberg@gmail.com

 

För närvarande finns inga lediga lägenheter.

 

 

 

Larms Fastigheter AB
Telefon: 0381-126 00

 

Lediga lägenheter och bostadsanmälan, se www.larmsfastigheter.se

 

 

 

Leif Dahlén fastigheter i Eksjö AB
E-post: dahlensfastigheter@gmail.com

 

 

 

 

 

Leupold, Granat
Björn Klavebäck
Telefon: 070-376 35 30
E-post: bkl_brooks@hotmail.com

 

För närvarande finns inga lediga lägenheter.

 

 

 

Loof fastigheter
E-post: sifrhi@hotmail.com
(Lägenheter i Eksjö och Nässjö)

 

 

 

 

 

Magistern 4
Telefon: 070-767 05 25 Daniel Johansson, 
0736-85 88 58 Elisabeth Johansson
E-post: magistern4@hotmail.com
Läroverksgatan 10
575 31 Eksjö

 

Studentboende med delat kök, allrum, dusch och toalett. 
Rummen ligger nära Campus i12 och centrum.
Rummen varierar från 7-15 kvm.
Pris: 2 400 kr - 2 800 kr/mån beroende på storlek. El, internet, värme och vatten ingår i hyran.

 

 

 

Mariannelunds Bygg & Fastighets AB
Alla lägenheter är belägna i Mariannelund
Ann-Katrin Wirensjö
Telefon: 0496-104 43, 070-306 88 60
E-post: rosenjohanssonbygg@telia.com

 

 

 

 

 

Movänta Camping & Stugby
Telefon: 0381-300 28 
Badvägen 4
575 92 Hult
Webbplats: www.movantacamping.se

 

Stugor i storleken 19-44 kvm uthyres sep-apr. Pris: 7 000-11 000 sek/månad inkl. el. 
Ett hus, 90 kvm, uthyres samma period.
Pris: 12 000 sek/månad inkl. el. 
Mer information om stugorna finns på  www.movantacamping.se

 

 

 

Norrgårdens Förvaltning AB
Södra Storgatan 13
575 31 Eksjö 
Telefon: 0381-105 90
E-post: info@norrgarden.com
Webbplats:  www.norrgarden.com

 

 

 

 

 

Olausson, Bertil
Telefon: 070-547 34 85
E-post: beol57@live.se 

 

 

 

 

 

Olausson, Lennart
Arendt Byggmästares gata 16
Telefon: 070-324 13 75
E-post: olausarendt@telia.com

 

 

 

 

 

Pannoscha, Detlef
Eva Gustafsson
E-post: forvaltning.eksjo@gmail.com

 

 

 

 

 

Reveljen Fastighets AB
Helen Adolfsson
Telefon: 0496-101 99
E-post: info@bruzahem.se

 

 

 

 

 

Riddarberget AB
Fredrik Solgesjö
Telefon: 0383-76 39 50
E-post: fredrik@riddarberget.se
Webb: www.riddarberget.se

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sjöstrand, Rune
Telefon: 0381-411 16 eller 070-236 01 32
E-post: rune@sjostrandsel.se

 

 

 

 

 

Strid, Johan
E-post: jhmaleri@gmail.com 

 

 

 

 

 

Svensson, Lars-Gunnar
E-post: lasse@eksjobygg.se 

 

 

 

 

 

Thelin Magnus
Telefon: 0393-300 21, 073-951 71 54
E-post: magnusthelin@hotmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Wissinger, Mats
Telefon: 0381-165 13, 072-312 28 62
E-post: mats.wissinger@telia.com

 

 

Med reservation för eventuella felskrivningar.